The Work of Byron Katie / העבודה של בייון קייטיר
Byron Katie
מי תהיו בלי הסיפור שלכם?

 
לאהוב את מה שיש

אהבתך נחוצה לי -- האם זו האמת?


אלף שמות לאושר


טיגר -טיגר, האם זו האמת?


אירועים

ערב "לייב" עם ביירון קייטי באמצעות סקייפ יוצא שוב לדרך!!!

5-14/3/2019
בית הספר של העבודה
אוהיי, קליפורניה

12-21/7/2019
בית הספר של העבודה
בד נוינארט, גרמניה

ראה דף אירועים לפרטים

הורדות

 


 

 

אודות ביירון קייטי

לביירון קייטי , מייסדת "העבודה" ("The Work") יש מטרה אחת: ללמד אנשים איך להפסיק לסבול. תוך שהיא מדריכה אנשים בתהליך החקירה הנקרא "העבודה", הם מגלים שהמחשבות המלחיצות שלהם בנוגע לחיים, לאנשים אחרים או לעצמם —משתנות באופן רדיקלי וחייהם משתנים לתמיד.

“העבודה" מושתתת על ההתנסות האישית של ביירון קייטי עם סבל; כיצד הוא נוצר וכיצד הוא הסתיים. "העבודה" היא שיטה פשוטה, להפליא, זמינה לאנשים בכל הגילאים והרמות , ומצריכה לא יותר מאשר עט ונייר וראש פתוח.

בעזרת התהליך הזה, כל אחד יכול ללמוד לאתר את שורשי האומללות בחייו ולעקור אותם. קייטי (כך כולם קוראים לה) לא רק מראה לנו שכל הבעיות בעולם מקורן באופן החשיבה שלנו, היא נותנת לנו את הכלי שבעזרתו נוכל לפתוח את הראש ולהשתחרר .

קייטי כתבה שלושה ספרים רבי מכר:

לאהוב את מה שיש (עם סטיבן מיטצ'ל).
אהבתך נחוצה לי -- האם זו האמת ? (עם מייקל כץ).
אלף שמות לאושר (עם סטיבן מיטצ'ל).

על אהבה, סקס ומערכות יחסים (1) –על בריאות, מחלה ומוות (2) – על הורים וילדים (3) - על הארה וידיעה עצמית (4)- על כסף ועבודה (5) . סידרה בעריכת סטיבן מיטשל.

מי תהיה ללא הסיפור שלך?(Who Would You Be Without Your Story?) יצא לאור ב-15 לאוקטובר, 2008 (עדיין לא תורגם לעברית).

נמר –נמר, האם זו האמת? (Tiger-Tiger, Is It True?) ,פורסם ב-2009, זה הספר הילדים הראשון של קייטי, איורים: האנס ווילהיים (עדיין לא תורגם לעברית).

ראש העמוד↑

 


איך התחילה "העבודה"

בשנות השלושים המוקדמות לחייה ביירון קייטי סבלה מדיכאון חמור. במשך כעשר שנים היא התדרדרה לתוך דיכאון, זעם, הלקאה עצמית, ומחשבות בלתי פוסקות על התאבדות; וכשנתיים לעיתים תכופות לא יכלה לצאת כלל מחדר השינה.

ואז בוקר אחד בפברואר 1986 , היא חוותה הארה ששינתה את חייה. לחוויה מסוג זה ישנם שמות רבים. קייטי קוראת לה "התעוררות למציאות".

באותה שנייה של חוסר תחושת זמן היא אומרת:

"גיליתי, שכשאני מאמינה למחשבות שלי, אני סובלת, וכשאני לא מאמינה בהן, אני לא סובלת, ושזה נכון לגבי כל אדם. החופש הוא פשוט עד כדי כך. גיליתי שלא חייבים לסבול. גיליתי בתוכי אושר שלא נעלם לעולם- אף לא לרגע אחד. והאושר הזה נמצא תמיד בלבו של כל אדם."

קייטי הבינה שמה שגרם לתחושת הדיכאון שלה לא היה העולם שסביבה, אלא האמונות שלה לגבי איך העולם צריך להיות. ובמקום ניסיונות חסרי תוחלת לשנות את העולם על מנת שיתאים לאמונות ומחשבות אלה, היא יכולה לחקור את אותן מחשבות ואמונות ולראות את המציאות כפי שהיא ועקב זאת לחוות שחרור ואושר בלתי נתפסים. התוצאה מכך הייתה ש אישה שהייתה אובדנית ומרותקת למיטתה נתמלאה בן לילה באהבה לכל מה שהחיים זימנו לה.

תהליך החקירה של קייטי שנקרא "העבודה", לא התפתח מהחוויה הזו קייטי מספרת ש"זה" התעורר איתה, הפך להיות היא, באותו בוקר של פברואר 1986. האנשים הראשונים שעשו את "העבודה" דיווחו שזו שינתה את חייהם ותוך זמן קצר היא הוזמנה ללמד את התהליך גם לציבור הרחב.

מאז שנת 1986, היא מביאה את "העבודה" למיליוני אנשים ברחבי העולם בסדרת מפגשים ללא תשלום, בבתי סוהר, בתי חולים, כנסיות, ארגונים, אוניברסיטאות, בתי- ספר, סדנאות של סופי שבוע ובבית ספרה המדהים בן 9 הימים – בית הספר של "העבודה" שפותח על ידי קייטי עצמה .

ראש העמוד↑

צור קשר

ליצירת קשר עם ביירון קייטי לחץ כאן.

ראש העמוד↑

 


העבודה בפעולה


מאפשרים

Tzilla Hartman
צילה הרטמן
(Tzilla Hartman)
ישראל


בלה קיט
(Bella Kit)
ישראל


טל נסיה-כהן
(Tal Nesiah-Cohen)
ישראל


דני עמרי
(Dani Omri)
ישראל

Shahar Levy-Ari
שחר לב ארי
(Shahar Levy-Ari)
ישראל


סנדרה
(Sandra Yosef-Hassidim)
ישראל

-------

"מחדשת רוחנית למילניום החדש"
-טיים מגזין

-------

"בדומה לקרן לייזר אהבתה של קייטי שורפת את כל האשליות"
ה"טיימס" של לונדון

-------

"עבודתה של ביירון קייטי היא ברכה גדולה לאנושות. שורש הסבל הוא ההזדהות עם המחשבות שלנו, עם הסיפורים העוברים במוחנו ללא הפסק. העבודה, משמשת כחרב חדה כתער החודרת מבעד לאשליה ומאפשרת לך לחוות בעצמך את מהותך הנצחית המשדרת שמחה, שלווה ואהבה, את מצבך הטבעי."
אקהארט טולה
סופר: "כוחו של הרגע הזה".

-------

"ביירון קייטי היא אחת מהמורות הגדולות המעוררות השראה של תקופתנו. לי, אישית, היא עזרה רבות. אני אוהב את האישה המאד חכמה הזו."
דר' ווין וו דייר
סופר: השראה.

-------

במכתב מהלסינקי, פינלנד ג'יי. ווי. כותב:
"...שני מומחים בתחום של דפוסי כאב מחשיבים את גישתה של ביירון קייטי כגישה הטובה ביותר בתחום התרפיה הקוגניטיבית. בהוצאה המחודשת של המהדורה ה-5 של "כאב הראש של האגן" (עמ' 326-330), שיצאה לאור במאי 2008, כותבים הפסיכולוג מסטאנפורד דר' דוויד וויז והאורולוג, דר' רודני אנדרסון, בהתייחסותם לתרפית הראציו-אמותיבית של אלברט איליס ולתרפיה הקוגניטיבית של אהרון בק : "התבנית הטובה ביותר לתרפיה הקוגניטיבית , ניתנת לדעתנו בשיטת העבודה של ביירון קייטי, המספקת גישה המפרקת מנשקה מחשבה פורענית באמצעות תהליך שאדם יכול לעשות עם עצמו. זוהי הגישה שעליה אנו ממליצים." הם ממשיכים לתאר את התהליך ומוסיפים: " אופן תיאורנו את התהליך הזה אינו מספיק על מנת להתמצא בו. אנו מלמדים את השיטה אצלנו בקליניקה בקורסים בני שישה ימים. אינפורמציה ספציפית לגבי העבודה ניתן למצוא ב- thework.comובספריה של ביירון קייטי. "

-------

"החכמה של ביירון קייטי בחיי היומיום היא חכמה צרופה. עבודתה מראה לנו את הדרך לשקט הפנימי, היא מכוונת אותנו לשם ללא פחד, בנחישות ובנדיבות עצומה. לעיתים נדירות ראיתי מישהו- כולל מורים רוחניים- מגלם חכמה באותה עוצמה שקייטי מחבקת כל רגע ורגע."
–רושי ברני גלאסמן.

-------

" עבודתה של קייטי נהדרת, תירגול טראנספורמטיבי לכל המעוניין בהתפתחות רוחנית"
-לאמה סורייה דאס
סופר: "להתעורר לבודהא שבפנים"

-------

"אלוהים שבשמיים! מאיפה נחתה עלינו ביירון קייטי? היא הדבר האמיתי. עבודתה יעילה להפליא- פשוטה, ישירה ועומדת בסתירה גמורה לסבל הבלתי נחוץ שאנו יוצרים לבעצמנו. היא מבקשת שלא נאמין למשהו, אלא, נותנת לנו דרך מפתיעה, פשוטה ואפקטיבית לחדור מבעד לסבך האשליות שבהן אנו עוטפים את עצמנו."
דייויד צ'אדוויק
סופר: "מלפפון עקום: חייו ושעורי הזן של שונריו סוזוקי"

-------

"נניח שיכולתם למצוא דרך פשוטה להקיף את חייכם בשמחה, להפסיק להתווכח עם המציאות ולהשיג רוגע בתוך מצב של כאוס. זה מה שהספר "לאהוב את מה שיש" מציע. זוהי לא פחות מאשר דרך מהפכנית לחיות את חייך. השאלה היא: האם אנו אמיצים מספיק בכדי לקבל אותה?"
אריקה ג'ונג
סופרת: "פחד גבהים".

-------

>>>

thework.com         Legal Statement
© 2019 Byron Katie International, Inc. All rights reserved.