The Work of Byron Katie / Praca Byron Katie

 
kochaj co masz!

Kłamstwa o miłości

Radość każdego dnia

Tygrysku, czy to prawda?

Wydarzenia

5–14 marca 2019 r.
Szkoła dla Pracy
Ojai, Kalifornia

12–21 lipca 2019 r.
Szkoła dla Pracy
Bad Neuenahr, Niemcy

Więcej informacji znajduje się na stronie Wydarzenia.

Materiały do pobrania

 


 


O Byron Katie

Byron Katie, twórczyni Pracy (The Work), ma tylko jeden cel: nauczyć ludzi, jak zakończyć swoje własne cierpienie. Gdy Katie przeprowadza ludzi przez niezwykle skuteczny proces kwestionowania, który nazywa Pracą, dostrzegają oni, że ograniczające ich przekonania - o życiu, innych ludziach i o nich samych – całkowicie się zmieniają, a wraz z nimi całe ich życie.

Praca oparta jest na bezpośrednim doświadczeniu Byron Katie i na jej odkryciu, w jaki sposób kreowane jest cierpienie i jak można je skutecznie zakończyć. Praca to wyjątkowo prosty proces, łatwo dostępny dla wszystkich, bez względu na wiek i pochodzenie. Nie wymaga niczego oprócz długopisu, kartki papieru i otwartego umysłu.

Stosując ten proces, każdy może nauczyć się dotrzeć do źródła cierpienia i tam go wyeliminować. Katie (jak każdy ją nazywa) nie tylko pokazuje nam, że wszystkie problemy na świecie mają swoje źródło w naszym sposobie myślenia, daje nam ona również narzędzie, by otworzyć nasze umysły i uzyskać wolność.

Katie jest autorką wielu książek, w tym:

Kochaj, co masz! (współautor Stephen Mitchell)

Kłamstwa o miłości (współautor Michael Katz)

Radość każdego dnia (współautor Stephen Mitchell)

Kwestionuj swoje myśli, zmień świat (Question Your Thinking, Change the World)

Kim byłbyś bez swojej opowieści (Who Would You Be Without Your Story?)

Tygrysku-Tygrysku, czy to prawda? (Tiger-Tiger, Is It True?), (pierwsza książka Katie dla dzieci z ilustracjami Hansa Wilhelma)

Spokój w tym momencie (Peace in the Present Moment) (napisana przez Byron Katie i Eckharta Tolle)

Przejdź do góry

Jak powstała Praca

Byron Katie wpadła w poważną depresję mając około trzydzieści lat. Przez prawie kolejne dziesięć lat żyła odczuwając wściekłość, nienawiść do siebie i myśląc o samobójstwie, a przez ostatnie dwa lata tego okresu często nie mogła wstać z łóżka.

I wówczas, pewnego poranka w lutym 1968 roku, Katie doświadczyła olśnienia, które zmieniło jej całe życie. Istnieją różne nazwy dla takiego doświadczenia, ale Katie nazywa to „przebudzeniem się do rzeczywistości”.

W tym momencie, mówi Katie :

Odkryłam, że kiedy wierzyłam moim myślom, cierpiałam, ale kiedy im nie wierzyłam, nie cierpiałam. Każdy może tego doświadczyć. Na tym polega wolność. Odkryłam, że nie musimy wcale cierpieć. Odnalazłam w sobie radość, która nigdy nie zanika, nawet na chwilę. Ta radość jest w każdym z nas, zawsze.

Katie zdała sobie sprawę, że przyczyna jej depresji nie leżała w otaczającej ją rzeczywistości, lecz w jej własnych przekonaniach. Zamiast usiłować zmienić świat, tak by odpowiadał jej oczekiwaniom, postanowiła przeanalizować je i poprzez spotkanie z rzeczywistością doświadczyła niewiarygodnej wolności i radości. W rezultacie tego olśnienia obłożnie chora, mająca samobójcze myśli kobieta, w jednej chwili stała się osobą napełnioną miłością do wszystkiego, co niesie życie.

Praca, czyli proces badania swoich własnych myśli, nie powstała w wyniku tego doświadczenia. Katie twierdzi, że przebudziła się wraz z nią i w niej samej, tego lutowego poranka w 1986 roku. Osoby, które jako pierwsze zastosowały Pracę potwierdziły, że zmieniła ona ich życie. Wkrótce Katie zaczęła otrzymywać zaproszenia, aby nauczać procesu publicznie.

Począwszy od roku 1986, Pracę Katie poznało miliony ludzi na całym świecie. Katie przedstawia swój proces na bezpłatnych ogólnodostępnych spotkaniach, w więzieniach, szpitalach, kościołach, firmach, uniwersytetach, szkołach, na weekendowych warsztatach, podczas jej niezwykłej, dziewięciodniowej Szkoły dla Pracy, oraz poprzez Instytut dla Pracy.

Przejdź do góry

Kontakt

Skontaktuj się z Byron Katie tutaj. >>

Przejdź do góry

 

Certified Facilitators
Zobacz listę
certyfikowanych pomocników z całego świata.
>>

-------

„Duchowa innowatorka na nowe millenium.”
„TIME magazine”

-------

„Przeszywająca miłość Katie jak laser wypala wszystkie iluzje.”
„The Times of London”

-------

„Praca Katie to wielkie błogosławieństwo dla naszej planety. Podstawową przyczyną cierpienia jest utożsamianie się z myślami, „opowieściami”, które nieustannie snują się w naszych umysłach. Praca działa jak ostry miecz, który przecina tę iluzję i sprawia, że sam możesz poznać ponadczasową naturę swego istnienia. Radość, spokój i miłość, które z tego istnienia emanują, są twoim naturalnym stanem.”
Ekharts Tolle
autor książki Potęga teraźniejszości

-------

„Byron Katie jest jednym z najwspanialszych i najbardziej inspirujących nauczycieli naszych czasów. Osobiście uzyskałem od niej ogromną pomoc. Uwielbiam tę nadzwyczaj mądrą kobietę.”
Dr. Wayne W. Dyer
autor książki Inspiracja (Inspiration)

-------

W liście z Helsinek, Finlandia, J.V. pisze:

„...dwaj wybitni eksperci z Uniwersytetu w Stanford, specjalizujący się w leczeniu bólu w miednicy, uważają, że najlepszą formę terapii kognitywnej stanowi proces proponowany przez Byron Katie. W najnowszej 5-tej Edycji książki „Ból w miednicy” (A headache in the Pelvis) (str. 326-330), opublikowanej w maju 2008 r., psycholog z Uniwersytetu w Stanford Dr. David Wise i doktor urologii Rodney Anderson nawiązują do racjonalno–emotywnej terapii Alberta Ellisa i kognitywnej terapii Aarona Becka, następnie piszą: „Naszym zdaniem, najlepszą formę terapii kognitywnej stanowi Praca Byron Katie polegająca na rozbrojeniu katastroficznego myślenia za pomocą procesu, który każdy może wykonać sam. Polecamy go wszystkim pacjentom”. Następnie opisują ten proces, dodając: „Sam nasz opis procesu rzadko wystarcza, by biegle go opanować. Omawiamy go na comiesięcznych sześciodniowych sesjach terapeutycznych. Szczegółowe informacje dotyczące tej formy terapii kognitywnej można znaleźć na stronie thework.com i w książkach autorstwa Byron Katie”.

-------

„Nauki Byron Katie i jej codzienne życie są czystą mądrością. Jej Praca pokazuje nam drogę do naszego wewnętrznego spokoju i kieruje nas tam bezustannie, bez lęku i z największą szczodrością. Nie tak często miałem okazję spotykać ludzi - włączając w to duchowych nauczycieli - którzy w tak potężny sposób ucieleśnialiby mądrość w przeżywaniu każdej chwili, jak robi to Katie.”
Roshi Bernie Glassman

-------

„Praca Katie jest pięknym i transformującym doświadczeniem dla każdego, kto interesuje się duchowym rozwojem.”
Lama Surya Das
autor książki Przebudzić Buddę w sobie

-------

„Mój Boże! Skąd się wzieła Byron Katie? Jest naprawdę niesamowita. Jej Praca jest wyjątkowo efektywna. Jest prostym i bezpośrednim antidotum na cierpienie, które niepotrzebnie sami sobie stwarzamy. Katie prosi nas, byśmy nie wierzyli w nic, jednocześnie dając nam zadziwiająco skuteczny i prosty sposób wyrwania się z potrzasku ułudy, w którym się pogrążamy.”
David Chadwick
autor książki Krzywy ogórek: Życie i nauki Zen Shunryu Suzuki (Crooked Cucumber: The Life and Zen Teaching of Shunryu Suzuki)

-------

„Przypuśćmy, że mógłbyś odnaleźć prosty sposób, by przeżyć każdą chwilę swojego życia z radością, przestałbyś sprzeczać się z rzeczywistością i osiągnąłbyś spokój w samym centrum chaosu. Oto, co oferuje książka Kochaj, co masz! To jest rewolucyjny sposób, by żyć swoim własnym życiem. Pytanie brzmi: czy jesteśmy wystarczająco odważni, by ten sposób zaakceptować?”
Erica Jong

autorka książki Strach przed lataniem

-------

thework.com         Oświadczenie prawne
© 2018 Byron Katie International, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.