The Work of Byron Katie / Praca Byron Katie

 
kochaj co masz!

Kłamstwa o miłości

Radość każdego dnia

Tygrysku, czy to prawda?

Wydarzenia

5–14 marca 2019 r.
Szkoła dla Pracy
Ojai, Kalifornia

12–21 lipca 2019 r.
Szkoła dla Pracy
Bad Neuenahr, Niemcy

Więcej informacji znajduje się na stronie Wydarzenia.

Materiały do pobrania

 


 


Źródła

Poniżej znajduje się lista materiałów, dzięki którym można dowiedzieć się więcej o Pracy:

Biuletyn informacyjny Byron Katie (w j. angielskim)

Comiesięczny informator z relacjami wideo, artykułami i wiadomościami od Byron Katie. Zapisz się

ByronKatie.com (w j. angielskim)

Dostępny dla wszystkich blog Katie, a w nim regularnie uaktualniane relacje wideo, wpisy i komentarze czytelników.

Instytut dla Pracy (w j. angielskim)

Instytut dla Pracy stworzony został dla samo-realizacji i osiągnięcia wolności poprzez zanurzenie się w Pracy. Instytut jest jedyną organizacją uprawnioną do przyznawania licencji i certyfikatów pomocnikom Pracy Byron Katie. W swojej ofercie Instytut ma także zajęcia dla absolwentów Szkoły mające na celu włączenie Pracy do ich codziennego życia.

Fundacja Pracy (w j. angielskim)

Tu można dowiedzieć się więcej o Fundacji Pracy i wpłacić przez internet dowolną sumę na jej konto.

Książki

Wybrane książki autorstwa Katie:

Kochaj, co masz! (współautor Stephen Mitchell)

Kłamstwa o miłości
(współautor Michael Katz)

Radość każdego dnia (współautor Stephen Mitchell)

Kwestionuj swoje myśli, zmień świat (Question Your Thinking, Change the World)

Kim byłbyś bez swojej opowieści? (Who Would You Be Without Your Story?)

Tygrysku-Tygrysku, czy to prawda? (Tiger-Tiger, Is It True?), (pierwsza książka Katie dla dzieci, z ilustracjami Hansa Wilhelma)

Spokój w tym momencie (Peace in the Present Moment) (napisana przez Byron Katie i Eckharta Tolle)


Sklep

Książki, kasety, płyty CD, DVD, produkty internetowe autorstwa Byron Katie.

Szkoła dla Pracy

Jak w żadnej innej szkole, w Szkole dla Pracy zamiast koncentrować się na nauce uczniowie skupiają się na oduczaniu pełnych lęków historii, do których się nieświadomie przyłączyli. Bycie wolnym nie wynika z wyuczenia nowych koncepcji. Jesteśmy zawsze wolni, wolność osiągamy w momencie, gdy do ograniczających nas wierzeń podejdziemy ze zrozumieniem. Kim jesteśmy bez naszych stresujących opowieści? W Szkole dla Pracy Byron Katie właśnie to zaczynamy odkrywać.

Wydarzenia

Zobacz Byron Katie osobiście na spotkaniach w Stanach Zjednoczonych i Europie. Terminarz spotkań >>

 

 

   

Certified Facilitators
Zobacz listę
certyfikowanych pomocników z całego świata.
>>

-------

„Duchowa innowatorka na nowe millenium.”
„TIME magazine”

-------

„Przeszywająca miłość Katie jak laser wypala wszystkie iluzje.”
„The Times of London”

-------

„Praca Katie to wielkie błogosławieństwo dla naszej planety. Podstawową przyczyną cierpienia jest utożsamianie się z myślami, „opowieściami”, które nieustannie snują się w naszych umysłach. Praca działa jak ostry miecz, który przecina tę iluzję i sprawia, że sam możesz poznać ponadczasową naturę swego istnienia. Radość, spokój i miłość, które z tego istnienia emanują, są twoim naturalnym stanem.”
Ekharts Tolle
autor książki Potęga teraźniejszości

-------

„Byron Katie jest jednym z najwspanialszych i najbardziej inspirujących nauczycieli naszych czasów. Osobiście uzyskałem od niej ogromną pomoc. Uwielbiam tę nadzwyczaj mądrą kobietę.”
Dr. Wayne W. Dyer
autor książki Inspiracja (Inspiration)

-------

W liście z Helsinek, Finlandia, J.V. pisze:

„...dwaj wybitni eksperci z Uniwersytetu w Stanford, specjalizujący się w leczeniu bólu w miednicy, uważają, że najlepszą formę terapii kognitywnej stanowi proces proponowany przez Byron Katie. W najnowszej 5-tej Edycji książki „Ból w miednicy” (A headache in the Pelvis) (str. 326-330), opublikowanej w maju 2008 r., psycholog z Uniwersytetu w Stanford Dr. David Wise i doktor urologii Rodney Anderson nawiązują do racjonalno–emotywnej terapii Alberta Ellisa i kognitywnej terapii Aarona Becka, następnie piszą: „Naszym zdaniem, najlepszą formę terapii kognitywnej stanowi Praca Byron Katie polegająca na rozbrojeniu katastroficznego myślenia za pomocą procesu, który każdy może wykonać sam. Polecamy go wszystkim pacjentom”. Następnie opisują ten proces, dodając: „Sam nasz opis procesu rzadko wystarcza, by biegle go opanować. Omawiamy go na comiesięcznych sześciodniowych sesjach terapeutycznych. Szczegółowe informacje dotyczące tej formy terapii kognitywnej można znaleźć na stronie thework.com i w książkach autorstwa Byron Katie”.

-------

„Nauki Byron Katie i jej codzienne życie są czystą mądrością. Jej Praca pokazuje nam drogę do naszego wewnętrznego spokoju i kieruje nas tam bezustannie, bez lęku i z największą szczodrością. Nie tak często miałem okazję spotykać ludzi - włączając w to duchowych nauczycieli - którzy w tak potężny sposób ucieleśnialiby mądrość w przeżywaniu każdej chwili, jak robi to Katie.”
Roshi Bernie Glassman

-------

„Praca Katie jest pięknym i transformującym doświadczeniem dla każdego, kto interesuje się duchowym rozwojem.”
Lama Surya Das
autor książki Przebudzić Buddę w sobie

-------

„Mój Boże! Skąd się wzieła Byron Katie? Jest naprawdę niesamowita. Jej Praca jest wyjątkowo efektywna. Jest prostym i bezpośrednim antidotum na cierpienie, które niepotrzebnie sami sobie stwarzamy. Katie prosi nas, byśmy nie wierzyli w nic, jednocześnie dając nam zadziwiająco skuteczny i prosty sposób wyrwania się z potrzasku ułudy, w którym się pogrążamy.”
David Chadwick
autor książki Krzywy ogórek: Życie i nauki Zen Shunryu Suzuki (Crooked Cucumber: The Life and Zen Teaching of Shunryu Suzuki)

-------

„Przypuśćmy, że mógłbyś odnaleźć prosty sposób, by przeżyć każdą chwilę swojego życia z radością, przestałbyś sprzeczać się z rzeczywistością i osiągnąłbyś spokój w samym centrum chaosu. Oto, co oferuje książka Kochaj, co masz! To jest rewolucyjny sposób, by żyć swoim własnym życiem. Pytanie brzmi: czy jesteśmy wystarczająco odważni, by ten sposób zaakceptować?”
Erica Jong

autorka książki Strach przed lataniem

-------

     

thework.com         Oświadczenie prawne
© 2019 Byron Katie International, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.