The Work of Byron Katie / Praca Byron Katie
Kim byłbyś bez
   swojej opowieści?

Praca
Wydarzenia
Książki
Szkoła
Pomoce
Pomocnicy
Sklep
Kontakt
O Byron Katie

 

 
kochaj co masz!

Kłamstwa o miłości

Radość każdego dnia

Tygrysku, czy to prawda?

Wydarzenia

5–14 marca 2019 r.
Szkoła dla Pracy
Ojai, Kalifornia

12–21 lipca 2019 r.
Szkoła dla Pracy
Bad Neuenahr, Niemcy

Więcej informacji znajduje się na stronie Wydarzenia.

Materiały do pobrania


 
PRACA w języku polskim

WSTĘP

Praca (The Work) Byron Katie jest sposobem na identyfikowanie i kwestionowanie myśli, które są przyczyną wszelkiego cierpienia na świecie. Jest to droga do pogodzenia się ze sobą i ze światem. Ludzie starsi, młodzi, chorzy i zdrowi, wykształceni czy nie – każdy może wykonać Pracę, wystarczy otwarty umysł.

Byron Kathleen Reid wpadła w poważną depresję mając około trzydzieści lat. Przez prawie kolejne dziesięć lat jej depresja coraz bardziej się pogłębiała i Katie (jak ją wszyscy nazywają) spędziła prawie dwa lata nie wychodząc z łóżka, obsesyjnie myśląc o samobójstwie. I wówczas, pewnego poranka, w otchłani rozpaczy, doświadczyła olśnienia, które zmieniło jej całe życie.

Katie zrozumiała, że gdy wierzyła, iż coś powinno być inne niż jest („Mój mąż powinien kochać mnie bardziej”, „Moje dzieci powinny mnie bardziej doceniać”), cierpiała, a gdy nie wierzyła w te myśli, odczuwała spokój. Zdała sobie sprawę, że przyczyna jej depresji nie leżała w świecie, który ją otaczał, lecz w jej własnych przekonaniach na jego temat. W przebłysku olśnienia Katie zauważyła, że nasze próby znalezienia szczęścia są nie takie, jak trzeba. Zamiast usiłować zmienić świat, tak by odpowiadał naszym przekonaniom o tym, jak „powinien” wyglądać, możemy te przekonania zakwestionować i poprzez spotkanie z rzeczywistością, taką jaka jest, doświadczyć niewiarygodnej wolności i radości. Katie opracowała prostą, ale skuteczną metodę wglądu w siebie nazywaną Pracą, która pozwala na dokonywanie zmian w praktyce. W rezultacie obłożnie chora, mająca samobójcze myśli kobieta, stała się osobą przepełnioną miłością do wszystkiego, co niesie ze sobą życie.

Więcej>> Fragment książki Kochaj, co masz!

thework.com
byronkatie.com

   

Certified Facilitators
Zobacz listę
certyfikowanych pomocników z całego świata.
>>

-------

„Duchowa innowatorka na nowe millenium.”
„TIME magazine”

-------

„Przeszywająca miłość Katie jak laser wypala wszystkie iluzje.”
„The Times of London”

-------

„Praca Katie to wielkie błogosławieństwo dla naszej planety. Podstawową przyczyną cierpienia jest utożsamianie się z myślami, „opowieściami”, które nieustannie snują się w naszych umysłach. Praca działa jak ostry miecz, który przecina tę iluzję i sprawia, że sam możesz poznać ponadczasową naturę swego istnienia. Radość, spokój i miłość, które z tego istnienia emanują, są twoim naturalnym stanem.”
Ekharts Tolle
autor książki Potęga teraźniejszości

-------

„Byron Katie jest jednym z najwspanialszych i najbardziej inspirujących nauczycieli naszych czasów. Osobiście uzyskałem od niej ogromną pomoc. Uwielbiam tę nadzwyczaj mądrą kobietę.”
Dr. Wayne W. Dyer
autor książki Inspiracja (Inspiration)

-------

W liście z Helsinek, Finlandia, J.V. pisze:

„...dwaj wybitni eksperci z Uniwersytetu w Stanford, specjalizujący się w leczeniu bólu w miednicy, uważają, że najlepszą formę terapii kognitywnej stanowi proces proponowany przez Byron Katie. W najnowszej 5-tej Edycji książki „Ból w miednicy” (A headache in the Pelvis) (str. 326-330), opublikowanej w maju 2008 r., psycholog z Uniwersytetu w Stanford Dr. David Wise i doktor urologii Rodney Anderson nawiązują do racjonalno–emotywnej terapii Alberta Ellisa i kognitywnej terapii Aarona Becka, następnie piszą: „Naszym zdaniem, najlepszą formę terapii kognitywnej stanowi Praca Byron Katie polegająca na rozbrojeniu katastroficznego myślenia za pomocą procesu, który każdy może wykonać sam. Polecamy go wszystkim pacjentom”. Następnie opisują ten proces, dodając: „Sam nasz opis procesu rzadko wystarcza, by biegle go opanować. Omawiamy go na comiesięcznych sześciodniowych sesjach terapeutycznych. Szczegółowe informacje dotyczące tej formy terapii kognitywnej można znaleźć na stronie thework.com i w książkach autorstwa Byron Katie”.

-------

„Nauki Byron Katie i jej codzienne życie są czystą mądrością. Jej Praca pokazuje nam drogę do naszego wewnętrznego spokoju i kieruje nas tam bezustannie, bez lęku i z największą szczodrością. Nie tak często miałem okazję spotykać ludzi - włączając w to duchowych nauczycieli - którzy w tak potężny sposób ucieleśnialiby mądrość w przeżywaniu każdej chwili, jak robi to Katie.”
Roshi Bernie Glassman

-------

„Praca Katie jest pięknym i transformującym doświadczeniem dla każdego, kto interesuje się duchowym rozwojem.”
Lama Surya Das
autor książki Przebudzić Buddę w sobie

-------

„Mój Boże! Skąd się wzieła Byron Katie? Jest naprawdę niesamowita. Jej Praca jest wyjątkowo efektywna. Jest prostym i bezpośrednim antidotum na cierpienie, które niepotrzebnie sami sobie stwarzamy. Katie prosi nas, byśmy nie wierzyli w nic, jednocześnie dając nam zadziwiająco skuteczny i prosty sposób wyrwania się z potrzasku ułudy, w którym się pogrążamy.”
David Chadwick
autor książki Krzywy ogórek: Życie i nauki Zen Shunryu Suzuki (Crooked Cucumber: The Life and Zen Teaching of Shunryu Suzuki)

-------

„Przypuśćmy, że mógłbyś odnaleźć prosty sposób, by przeżyć każdą chwilę swojego życia z radością, przestałbyś sprzeczać się z rzeczywistością i osiągnąłbyś spokój w samym centrum chaosu. Oto, co oferuje książka Kochaj, co masz! To jest rewolucyjny sposób, by żyć swoim własnym życiem. Pytanie brzmi: czy jesteśmy wystarczająco odważni, by ten sposób zaakceptować?”
Erica Jong

autorka książki Strach przed lataniem

-------

     
AFRIKAANS
AFRIKAANS  Afrikaans
العربية
العربية  Arabic
ČEŠTINA
ČEŠTINA  Czech
CHICHEWA
CHICHEWA  Chichewa
DANSK
DANSK  Danish
DEUTSCH
DEUTSCH  German
EESTI
EESTI  Estonian
ΕΛΛΗΝΙΚΑ
ΕΛΛΗΝΙΚΑ  Greek
ENGLISH
ENGLISH  English
ESPAÑOL
ESPAÑOL  Spanish
فارسی
فارسی  Farsi
FRANÇAIS
FRANÇAIS  French
한국의
한국의  Korean
HRVATSKI
HRVATSKI  Croatian
ITALIANO
ITALIANO  Italian
עברית
עברית  Hebrew
LATVIESU
LATVIESU  Latvian
LIETUVIU
LIETUVIU  Lithuanian
MAGYAR
MAGYAR  Hungarian
македонски
македонски  Macedonian
NEDERLANDS
NEDERLANDS  Dutch
日本語
日本語  Japanese
NORSK
NORSK  Norwegian
PAPIAMENTU
PAPIAMENTU  Papiamentu
PORTUGUÊS
PORTUGUÊS  Portuguese
ROMÂNĂ
ROMÂNĂ  Romanian
РYCCKИЙ
РYCCKИЙ  Russian
SHQIP
SHQIP  Albanian
SLOVENČINA
SLOVENČINA  Slovak
SLOVENŠČINA
SLOVENŠČINA  Slovenian
SRPSKI
SRPSKI  Serbian
SUOMI
SUOMI  Finnish
SVENSKA
SVENSKA  Swedish
繁體中文
繁體中文  Traditional Chinese
TÜRKÇE
TÜRKÇE  Turkish
ייִדיש
ייִדיש  Yiddish
简体中文
简体中文  Simplified Chinese

thework.com         Oświadczenie prawne
© 2019 Byron Katie International, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.