Kim byłbyś bez swojej opowieści?

PRACA w języku polskim

WSTĘP

Praca (The Work) Byron Katie jest sposobem na identyfikowanie i kwestionowanie myśli, które są przyczyną wszelkiego cierpienia na świecie. Jest to droga do pogodzenia się ze sobą i ze światem. Ludzie starsi, młodzi, chorzy i zdrowi, wykształceni czy nie – każdy może wykonać Pracę, wystarczy otwarty umysł.

Byron Kathleen Reid wpadła w poważną depresję mając około trzydzieści lat. Przez prawie kolejne dziesięć lat jej depresja coraz bardziej się pogłębiała i Katie (jak ją wszyscy nazywają) spędziła prawie dwa lata nie wychodząc z łóżka, obsesyjnie myśląc o samobójstwie. I wówczas, pewnego poranka, w otchłani rozpaczy, doświadczyła olśnienia, które zmieniło jej całe życie.

Katie zrozumiała, że gdy wierzyła, iż coś powinno być inne niż jest („Mój mąż powinien kochać mnie bardziej”, „Moje dzieci powinny mnie bardziej doceniać”), cierpiała, a gdy nie wierzyła w te myśli, odczuwała spokój. Zdała sobie sprawę, że przyczyna jej depresji nie leżała w świecie, który ją otaczał, lecz w jej własnych przekonaniach na jego temat. W przebłysku olśnienia Katie zauważyła, że nasze próby znalezienia szczęścia są nie takie, jak trzeba. Zamiast usiłować zmienić świat, tak by odpowiadał naszym przekonaniom o tym, jak „powinien” wyglądać, możemy te przekonania zakwestionować i poprzez spotkanie z rzeczywistością, taką jaka jest, doświadczyć niewiarygodnej wolności i radości. Katie opracowała prostą, ale skuteczną metodę wglądu w siebie nazywaną Pracą, która pozwala na dokonywanie zmian w praktyce. W rezultacie obłożnie chora, mająca samobójcze myśli kobieta, stała się osobą przepełnioną miłością do wszystkiego, co niesie ze sobą życie.

Więcej>> Fragment książki Kochaj, co masz!

thework.com
byronkatie.com

Newsletter Sign-Up
  • Please enter the code.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.