מי תהיו ללא הסיפור שלכם ?

אודות ביירון קייטי

לביירון קייטי , מייסדת “העבודה” (“The Work”) יש מטרה אחת: ללמד אנשים איך להפסיק לסבול. תוך שהיא מדריכה אנשים בתהליך החקירה הנקרא “העבודה”, הם מגלים שהמחשבות המלחיצות שלהם בנוגע לחיים, לאנשים אחרים או לעצמם —משתנות באופן רדיקלי וחייהם משתנים לתמיד.

“העבודה” מושתתת על ההתנסות האישית של ביירון קייטי עם סבל; כיצד הוא נוצר וכיצד הוא הסתיים. “העבודה” היא שיטה פשוטה, להפליא, זמינה לאנשים בכל הגילאים והרמות ,ומצריכה לא יותר מאשר עט ונייר וראש פתוח.

בעזרת התהליך הזה, כל אחד יכול ללמוד לאתר את שורשי האומללות בחייו ולעקור אותם. קייטי (כך כולם קוראים לה) לא רק מראה לנו שכל הבעיות בעולם מקורן באופן החשיבה שלנו, היא נותנת לנו את הכלי שבעזרתו נוכל לפתוח את הראש ולהשתחרר .

קייטי כתבה שלושה ספרים רבי מכר:

לאהוב את מה שיש (עם סטיבן מיטצ’ל).
אהבתך נחוצה לי — האם זו האמת ? (עם מייקל כץ).
אלף שמות לאושר (עם סטיבן מיטצ’ל).

על אהבה, סקס ומערכות יחסים (1) –על בריאות, מחלה ומוות (2) – על הורים וילדים (3) – על הארה וידיעה עצמית (4)- על כסף ועבודה (5) . סידרה בעריכת סטיבן מיטשל.

מי תהיה ללא הסיפור שלך?(Who Would You Be Without Your Story?) יצא לאור ב-15 לאוקטובר, 2008 (עדיין לא תורגם לעברית).

נמר –נמר, האם זו האמת? (Tiger-Tiger, Is It True?),פורסם ב-2009, זה הספר הילדים הראשון של קייטי, איורים: האנס ווילהיים (עדיין לא תורגם לעברית).

איך התחילה “העבודה”

בשנות השלושים המוקדמות לחייה ביירון קייטי סבלה מדיכאון חמור. במשך כעשר שנים היא התדרדרה לתוך דיכאון, זעם, הלקאה עצמית, ומחשבות בלתי פוסקות על התאבדות; וכשנתיים לעיתים תכופות לא יכלה לצאת כלל מחדר השינה.

ואז בוקר אחד בפברואר 1986 , היא חוותה הארה ששינתה את חייה. לחוויה מסוג זה ישנם שמות רבים. קייטי קוראת לה “התעוררות למציאות”.

באותה שנייה של חוסר תחושת זמן היא אומרת:

“גיליתי, שכשאני מאמינה למחשבות שלי, אני סובלת, וכשאני לא מאמינה בהן, אני לא סובלת, ושזה נכון לגבי כל אדם. החופש הוא פשוט עד כדי כך. גיליתי שלא חייבים לסבול. גיליתי בתוכי אושר שלא נעלם לעולם- אף לא לרגע אחד. והאושר הזה נמצא תמיד בלבו של כל אדם.”

קייטי הבינה שמה שגרם לתחושת הדיכאון שלה לא היה העולם שסביבה, אלא האמונות שלה לגבי איך העולם צריך להיות. ובמקום ניסיונות חסרי תוחלת לשנות את העולם על מנת שיתאים לאמונות ומחשבות אלה, היא יכולה לחקור את אותן מחשבות ואמונות ולראות את המציאות כפי שהיא ועקב זאת לחוות שחרור ואושר בלתי נתפסים. התוצאה מכך הייתה ש אישה שהייתה אובדנית ומרותקת למיטתה נתמלאה בן לילה באהבה לכל מה שהחיים זימנו לה.

תהליך החקירה של קייטי שנקרא “העבודה”, לא התפתח מהחוויה הזו קייטי מספרת ש”זה” התעורר איתה, הפך להיות היא, באותו בוקר של פברואר 1986. האנשים הראשונים שעשו את “העבודה” דיווחו שזו שינתה את חייהם ותוך זמן קצר היא הוזמנה ללמד את התהליך גם לציבור הרחב.

מאז שנת 1986, היא מביאה את “העבודה” למיליוני אנשים ברחבי העולם בסדרת מפגשים ללא תשלום, בבתי סוהר, בתי חולים, כנסיות, ארגונים, אוניברסיטאות, בתי- ספר, סדנאות של סופי שבוע ובבית ספרה המדהים בן 9 הימים – בית הספר של “העבודה” שפותח על ידי קייטי עצמה .

צור קשר

ליצירת קשר עם ביירון קייטי לחץ כאן.

לאהוב את מה שיש
אהבתך נחוצה לי -- האם זו האמת?
אלף שמות לאושר
טיגר -טיגר, האם זו האמת?

קו הסיוע  עשה את העבודה

התקשר ועשה את העבודה עם המאפשרים המנוסים שלנו

הורדות


Newsletter Sign-Up
  • Please enter the code.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.