מי תהיו ללא הסיפור שלכם ?

בית הספר לעבודה

זוהי ההרפתקה הפנימית האולטימטיבית. בשונה מכל בתי- הספר בעולם, בית-ספר זה איננו ללמידה – הוא לביטול הלמידה. אתם תבלו תקופה של תשעה ימים בה אתם תיפטרו מכל הסיפורים מבוססי-הפחד בהם נאחזתם במהלך חייכם. הם עשויים להיות סיפורים כמו “אינני טוב מספיק” או “אני זקוק לשותף” או “אני לעולם לא אתגבר על זה” או “אני חייב להיות בשליטה.” מי תהיו ללא כל הסיפורים המלחיצים האלה?

ריצ’ארד לורנס כהן שיתף בחוויותיו מבית-הספר ב –
The School for The Work: An Account by Richard Lawrence Cohen.
(קובץ PDF).

בבית-הספר תגלו שהסיפורים שלכם הם הסיפורים של כולם, ושהסיפורים של כולם הם הסיפורים שלכם. אתם תתקבלו בברכה אל תוך משפחה עליזה, מגוונת ותומכת בה תוכלו להיות לגמרי עצמכם, בלי הפחד משיפוטיות, ייתכן שלראשונה בחייכם. אתם תאפשרו את חבריכם לכיתה בעבודה תוך שהם יפתחו את ליבם. לאחר מכן תחליפו תפקידים והם יעשו את אותו הדבר עבורכם.

בית הספר לעבודה מתחיל ביום שישי בערב בשעה 18:30 (ההרשמה באתר מתחילה בשעה 15:30 ומסתיימת בשעה 17:30). בית הספר מסתיים ביום האחרון בצהריים בשעה 12:00.

זוהי חווית צלילה –צלילה אל חופש. דמיינו לעצמכם מקום בו אתם יכולים לצחוק ממעמקי שמחה, שמעולם לא ידעתם שקיימת בכם, או לבכות תוך התנתקות מתחושת אבל עמוקה ועצורה, בידיעה שבכל מקרה אתם לגמרי אהובים ומקובלים. דמיינו שהאישה היושבת לצידכם, אישה שמעולם לא דיברתם איתה, תבקש מכם לאפשר אותה וכרבע שעה לאחר מכן תהפכו לחברים הסומכים האחד על השני בעיניים עצומות.

תכנית הלימודים בבית-הספר היא חיה, מתפתחת ומשתנה בהתאם לצרכי המשתתפים ומבוססת על ניסיונם של בוגרי בית-הספר. קייטי בעצמה היא גם המורה וגם התלמידה שלכם, היא משתפת בשאלות ובתשובות בפתיחות יוצאת-דופן שלעיתים נדירות ניתן למצוא אצל מנהיגים בשיעור קומתה. התרגילים והפעילויות מעוצבים כך שהם משקפים את הטרנספורמציה שקייטי עברה לאחר ההתעוררות שלה למציאות. אתם תעבדו על נושאים כמו מגדר, דימוי-גוף, התמכרות, כסף ומערכות-יחסים. בכל פעם אתם תגלו שאתם לא לבד ושאין לכם סיבה לפחד.

בכל יום בבית-הספר אתם עשויים להרגיש חופשיים יותר ומאושרים יותר מהיום הקודם. הרגלים ישנים עשויים לנשור כמו שכבות של בלויי-סחבות. אתם עשויים למצוא עצמכם להוטים לקום בבוקר שלא תפספסו ולו רגע מהאתגר המתגלה. יתכן ותגלו שזה בלתי אפשרי לא לחייך לאנשים. טיול בוקר, כוס תה, או שיטוט בלובי של מלון, יזכירו לכם לעד את התקופה שביליתם כאן.

כשתעזבו את בית-הספר יש סיכוי גדול שתבינו שאלה תשעת הימים החשובים בחייכם. בהגעתכם ביום הראשון, אתם נשאתם מטען כבד של חיים שלמים. בעזיבתכם בבוקר ביום העשירי, אתם תישאו מטען קל הרבה יותר. חשוב מכך, יהיו לכם הכלים למנוע מהמשא הזה להיערם ולהצטבר שוב. תהיה לכם מחויבות חדשה לעשות את העבודה על בסיס יומיומי. תדעו לעשות את העבודה עם שותפים כמו גם עם עצמכם. ברגע שתחזרו לעולם היומיום תישארו בקשר מיידי עם הקהילה העולמית שלנו. זהו באמת בית-הספר שלך; זהו בית-ספר אליו תמיד תהיה שייך.

קיים רק בית-ספר מורשה אחד לעבודה והוא מונחה על-ידי ביירון קייטי דרך ביירון קייטי אינטרנשיונל.

“בערב הראשון של בית-הספר, אני לעיתים שואלת את המשתתפים מה הם רוצים לקחת הביתה. הם אומרים דברים כמו ‘אני רוצה שלוות נפש’ או ‘אני רוצה להיות חופשי’ או ‘אני רוצה להיות אדם יותר אוהב’ או ‘אני רוצה להיות פחות לחוץ מהבעיות שלי’ או ‘אני רוצה להיות פחות מרוכז בעצמי’ או ‘אני רוצה לחיות ללא פחד’ או ‘אני רוצה להיות מאושר, בין אם יש לי אהבה או לא.’ בסיומו של בית-הספר, הם כולם אומרים שהם מצאו דרך לסיים את סבלם ושהם קיבלו מעבר למה שהם ייחלו לו בתחילה. אנשים יוצאים לאחר שינוי כל-כך עמוק שמשפחותיהם אסירות-תודה ולעיתים אף מוכות בתדהמה. העבודה מתעוררת מתוך כל משתתף המגיע עם ראש פתוח, ואין דבר שיכול לכבות אותה. ברגע שארבע השאלות חיות בתוכך, החשיבה שלך נהיית צלולה, וכך העולם שאתה מקרין נהיה צלול. זה יותר קיצוני ממה שמישהו מסוגל לדמיין.” – קייטי.

אני מעולם לא הושפעתי בצורה כה עמוקה וחיובית בחיי. לא רק שתכנית הלימודים הייתה הקורס המתקדם ביותר מבחינת כנות רגשית ובגרות שאי פעם נתקלתי בהם, אבל התזמון, התוכן ורצף התרגילים תוכננו בכזו תבונה ובבטחה שהרצון שלי לחוות את הטכניקות מעבר לתיאוריה היה באמת מדהים.
– מייקל ל.

הייתי בסדנאות ובהתבודדויות רבות במהלך חיי, אבל מעולם לא הייתי בשום דבר שמעוצב בכזו מומחיות, מגוון ומעמיק כמו ההרפתקה של הקורס הזה. זה מדהים ומעבר לאמונה. כתוצאה מכך, אני בהיר יותר, נקי יותר, וחכם יותר כשאני חי את חיי. אני מוצא שזה למעשה בלתי אפשרי להיות קורבן עוד, והכישור שלי, האפשור של העבודה, נהיה חד כתער. אני בתחילה חשבתי שהקורס יקר וכעת אני מבין שאין לו מחיר. סוג כזה של אהבה אי אפשר לקנות.
–מ. או. לוס אנג’לס.

הניסיון שלי עם העבודה – יוצא מגדר הרגיל. קראתי את הספרים, השתמשתי באתר, נעזרתי בקו הסיוע, שילמתי בעבור ארבעה מפגשים. אף טיפול שעברתי בחיי או העברתי לא התקרבו לעבודה בשחרור הכאב שלי ובחיווט-מחדש של הטראומות שלי.

אני פסיכותרפיסטית כבר 26 שנה. אני הותשתי עד תום ועזבתי את משרדי בספטמבר 2007. אז מצאתי את העבודה וזה שינה את חיי וממשיך לרפא אותי. כשאשוב משנת השבתון שנתתי לעצמי, אני רוצה להיות מאפשרת מוסמכת של העבודה.
– ק. פ. אריזונה.

הזמן והכסף המעורבים בדבר נראו לי רבים – יכולתי לצאת לחופשה במקום. אבל משהו בתוכי אמר לי ללכת, ובסופו של דבר הייתי חייב לצחוק – זו הייתה חופשה. זה באמת רוקן את ראשי. במקום לשוב הביתה עם מתנות ושיזוף, שבתי הביתה קל יותר, כל-כך קל יותר, וזה לא נעלם. זה רק נהיה יותר טוב. למדתי איך לחיות חיים שמחים. מדהים!
– א.ב. קליפורניה.

מה שאני הכי אוהבת בבית-הספר זה את החיים שלי שאחרי בית-הספר. היעלמותה של תחושת חוסר הנוחות שליוותה אותי תמיד היא כה מתוקה. אני מרגישה ממש בנוח להיות עצמי עכשיו; אני למעשה אוהבת להיות עם עצמי. אני לא יודעת אם זה בגלל בית-הספר או שזה אולי צירוף מקרים, אבל עכשיו, רק שישה חודשים לאחר מכן, אני מאורסת לגבר הכי מדהים, עברתי לבית נפלא בעיירה יפהפייה והעבודה שלי רק הולכת ומשתפרת.
– ס.מ. אריזונה.

שאלות נפוצות

כמה זמן תרגול של עבודה אני צריך לפני שאני מגיע לבית-הספר?
אין צורך בניסיון קודם של העבודה. חלק מהמשתתפים תרגלו את העבודה בעצמם במשך שנים. אחרים מעולם לא תרגלו את העבודה באופן רשמי דרך ארבע השאלות וההיפוכים, ויתכן שרק שמעו על העבודה דרך האתר מספר שבועות לפני הגיעם לבית-הספר. מספר מצומצם של אנשים מגיעים לבית-הספר יותר מפעם אחת במשך השנים, ובכל פעם הם מגיעים כאדם אחר. לבית-הספר תהיה השפעה עמוקה עליך, לא משנה באיזה שלב של המסע אתה נמצא. אין חשיבות לוותק. זה בית-הספר שלך, ואין בו הקבצות. זה רק אתה וארבע השאלות המאופשרים על-ידי חבריך לבית-הספר ועל-ידי קייטי.

האם כל אחד יכול להירשם לבית-הספר לעבודה?
כן, וילדים מתחת לגיל 18 חייבים להיות מלווים על-ידי הורה. כל מי שיכול לענות על ארבע השאלות יכול להרוויח מבית הספר. איש אינו צעיר מדי או מבוגר מדי בשביל להרגיש פגוע, או להיות מבולבל, או מתוסכל, או מדוכא, ולכולם מגיע הזכות לדעת כיצד להתמודד עם הכאב שלהם. קייטי ממליצה שכל משתתף יקרא את לאהוב את מה שיש בטרם הגיעו לבית-הספר.

מי יהיה המורה או המורים שלנו?
במילה אחת: קייטי. היא תשב אתכם במשך תשעה ימים מלאים, תוביל דיונים, תאפשר עבודתכם, תענה על שאלות, תשתף במחשבותיה, תובנותיה, צחוקה, ובדמעות ההוקרה שלה. צוות מסור, מדהים ומקצועי עובד עם קייטי על מנת לאפשר לבית-הספר להתקיים, החל מהחלפת נורה וישיבה עם תלמידים המבקשים מאפשרים – אבל הצוות לא מוביל דיונים בבית-הספר.

בהיבט אחר, בית-הספר הוא לא כלום מלבד מורים. אתם תהיו המורים של עצמכם, תרימו עצמכם לרמות של הבנה ואושר שעשויים להדהים אתכם. כל שותף לכיתה אשר תעבדו אתו יהיה לכם למורה, ואתם תהיו המורה שלו. קייטי אוהבת לומר, “אני תלמידה”. היא מתכוונת לכך.

מה קורה ביום אופייני בבית-הספר?
אתם תקומו מוקדם- היום מתחיל בשעה 7 בבוקר. אתם תתאספו עם כל הקבוצה למספר מדיטציות בוקר ותשתפו בתבונותיכם באופן קבוע. ואז קייטי עשויה להציג נושא לשיחה ותזמין אתכם למלא דף עבודה המשקף את מחשבותיכם בנוגע לנושא. אתם עשויים להתחלק לזוגות לאפשר אחד את השני- כלומר, לשאול את ארבע השאלות ולהקשיב תוך קבלה ללא תנאים. במהלך היום, יהיו דפי עבודה נוספים בנושאים קשורים, ותרגילים מיוחדים שיעזרו לכם להעלות אמונות יסוד לאור. הים נגמר בשעה 9 בערב או מאוחר מכך. ואז אל תתפלאו אם תתלהבו מהעבודה של אותו יום, כל-כך תתרגשו מהגילוי-העצמי, שאתם עשויים להישאר ערים בחברת השותפים החדשים שלכם, עסוקים בשיחות ובכתיבה כמו סטודנטים נלהבים- שאחרי הכול זה מה שאתם!

למה הימים בבית-הספר כל-כך ארוכים מ 7 בבוקר עד 9 בערב?
תוכנית הלימודים של קייטי היא מאוד עשירה ויסודית, וזו משאלת לבה שכל אחד יקבל את מה שהוא בא בשבילו: החופש שלו. אז תצפו לשעות ארוכות, וכל התרגולים והמפגשים הם לבחירה-זה יובהר בכל יום. במקרים יוצא דופן, ישנם משתתפים שמרגישים שתוכנית הלימודים לא מספיקה להם, זה כל-כך מדהים (לפי דבריהם). השעות הארוכות הן תגובתה של קייטי לבקשות, ולעולם זה לא משהו שקייטי כופה עליהם.

למה בית-הספר נמשך 9 ימים?
בתי-הספר הראשונים של קייטי ארכו 28 ימים, לאנשים היה קשה מאוד לעזוב את מקום עבודתם ואת חייהם לתקופה כה ממושכת. מאוחר יותר, על-פי הדרישה, היא צמצמה את בית-הספר ל14 ימים. וכך בהמשך, כיוון שאנשים רבים שרצו להשתתף בבית-הספר יכלו להרשות לעצמם להיעדר רק לשבוע ממשפחותיהם, היא צמצמה את ה 14 ימים ל9, הכוללים את סופי השבוע שלפני ואחרי, על מנת לתת את המרב שהיא יכולה בזמן כה קצר.

מה היא תוכנית הלימודים של בית-הספר?
רב העבודה שלכם בבית-הספר תתבסס על העמקה עוד ועוד בזכות ארבע השאלות. רב הזמן תכתבו תשובותיכם בדפי העבודה: ושפטת את רעך או דפי העבודה: כל מחשבה בתורה. תוך כדי התהליך, תרכשו ניסיון יקר ערך באפשור אחרים בשיטת העבודה. אפשור הוא לא פסיכותרפיה: זה פשוט עשיית העבודה בזוגות. אבל זה עשוי לכולל שינוי מפתיע במרקם חווית העבודה שלכם, כמו גם הרחבת הקהילה של שותפיכם לעבודה.

חלק חשוב נוסף של תוכנית הלימודים מבוסס על התרגילים שקייטי פיתחה במהלך השנים על מנת לעזור לכם לחיות את העבודה בתוך מסגרת בית-הספר. מרבית התרגילים הם בין-אישיים; אחרים מתבססים על מפגשים עם עצמך. תרגילים אלה מתייחסים לנושאים כמו פחד, איימה, מוות או גסיסה, הגוף הפיזי ובריאות, גברים ונשים, מין, דעות קדומות, אלוהים, אבל, מערכות יחסים, דיאטה והתמכרויות, למה איננו מצליחים ואיך אפשר להצליח. יציאות מזדמנות נכנסות לקטגורית התרגילים. הם מאתגרים, כיפיים, בטיחותיים ולעיתים מפתיעים ביותר. ההפתעה היא חלק מההרפתקה. חכו ותראו!

איך חיי החברה בבית-הספר?
אתם תחיו ותעבדו בחברת כמה מאות מהאנשים המרתקים, פתוחים, בעלי לב רחב, שפגשתם בחייכם. הם כולם ייקחו ברצינות את עבודתם ואת האפשורים שלך. האינטראקציה שלכם תהיה כה עשירה שאת חלקם תזכור כל חייך. אתם עשויים להחשיב חלק מחבריכם לכיתה כמשפחה. טיולים? בילוי בבר המלון? לילות בעיר? בית-הספר הרבה מעבר לכך!

מהיכן מגיעים התלמידים?
מכל רחבי העולם. בבית-הספר האחרון בלוס אנג’לס, היו לנו סטודנטים מקנדה, מקסיקו, ארגנטינה, ברזיל, גרמניה, הולנד, צרפת, אנגליה, אירלנד, סקוטלנד, ווילס, שוויץ, שוודיה, דנמרק, נורווגיה, ספרד, פורטוגל, איטליה, רוסיה, קזכסטאן, ישראל, לבנון, ערב הסעודית, הודו, פקיסטן, אינדונזיה,-שלא לומר ווירג’יניה המערבית, יוטה, טקסס, נברסקה, הוואי …ואפשר להמשיך עוד ועוד.

איך האוכל?
נהדר! אתם תהינו משלוש ארוחות ביום בחדר אוכל גדול, תוכלו לבחור מתוך מגוון מנות גדול. רב המנות הן צמחוניות ולעיתים טבעוניות. כשמתאפשר נעשה שימוש במרכיבים אורגניים וישנה אפשרות לבקש התאמה תזונתית אישית אם יש הנחיית רופא. ארוחת הבוקר כוללת ביצים או מנה עיקרית דומה; מבחר דגנים או דייסה; מבחר פירות טריים ויבשים; חלב רגיל או על בסיס סויה. בארוחות צהריים וערב, ישנן לפחות שתי מנות עיקריות, מבחר גדול של סלטים, ומבחר תוספות של ירקות וקטניות. הטבחים שלנו אוהבים להפגין את היצירתיות בסביבה עליזה כשלנו.

השעות הארוכות, הימים הרבים, הבידוד-האם יש לזה אופי של כת? האם העבודה היא כת?
לא, אם אתה מתכוון שב”כת” אנשים עוברים שטיפת מוח כדי להסכים עם אמונות מסוימות. למעשה העבודה היא ההפך מ”כת” משום המטרה המרכזית של העבודה היא לאתגר אמונות. העבודה מקנה לאנשים כלים כדי לחשוב בעצמם, דרך לקחת בעלות בחזרה על חשיבתם. אין לזה כל קשר עם החלפת אמונות קודמות בחדשות או לימוד שאמונה אחת אמיתית יותר או פחות מהשנייה. העבודה עוסקת בלקיחת אחריות על נטרול שטיפת המוח שלנו מכל אותן מחשבות שליליות שמונעות מאתנו להגיע לשיא הבריאות, האושר, היצירתיות שמגיעים לכל אחד מאתנו.

הנה מה שקייטי אומרת בתחילת לאהוב את מה שיש:

הדבר שאני אוהבת ב”עבודה” הוא האפשרות לצלול פנימה ולגלות את האושר האישי, לחוות את מה שכבר קיים בפנים, בלתי משתנה, לא ניתן להזזה, נוכח תמיד, ממתין. אין צורך במורה. את או אתה, אתם הינכם המורה שחיכיתם לו. אתם אלה שיכולים לשים קץ לסבלכם.

לעיתים קרובות, אני אומרת: “אל תאמינו לדבר מכל מה שאני אומרת”. אני רוצה שתגלו מה נכון בעבורכם, לא בעבורי.

למה מומלץ למשתתפים לא לשלוח מיילים במהלך בית-הספר?
זוהי דרכה של קייטי לתמוך במשתתפים להישאר ממוקדים במטרה שלשמה באו-החופש שלהם, ולא במיילים שלהם – למשך תשעה ימים. זו לא דרישה: זו הצעה. זה חשוב לקייטי שלמשתתפים תהיה הזדמנות להישאר ממוקדים בתהליך החקירה שלהם, ושלא יהיו מוטרדים על-ידי עסקיהם וענייני משפחה לא דחופים למשך תשעה ימים. (כל הודעה דחופה בענייני משפחה או עבודה מועברת למשתתפים באופן מיידי. כל שאר ההודעות עוברות דרך התא הקולי בחדרי המשתתפים ונשמרות שם.)

האם המשתתפים נדרשים לחלוק חדרים?
ם חברים. הניסיון שלנו הוא שבסוף תשעת הימים של בית-הספר, כל מי שהיה לו שותף לחדר שמח מאוד על כך. לעיתים קרובות אלה שברחו לא להיות עם שותף בחדר, מתחרטים על כך.

האם אתם לא מנתקים משתתפים מהחברה כמו שנהוג בכתות?
לא. אנחנו לא כת, והמשתתפים שלנו אינם חברים בשום דבר מלבד בתשעה ימים של חוויה שפותחה על ידי קייטי כדי ליצור חיים אדיבים יותר. בכתות, הבידוד הוא מוחלט, נרחב, ואף לצמיתות. המשתתפים בבית הספר הם לא מבודדים. יותר מכך, הם מוזמנים לנצל את תשעת הימים היקרים עם קייטי והצוות כדי להיות ממוקדים בתוכנית הלימודים. לאחר חווית תשעת הימים הארוכים, הם חוזרים לחיי היום-יום שלהם עם דרך התמודדות עם בעיות שעלו. הרב המוחץ –על-פי דבריהם- חוזרים לחייהם מאושרים יותר, אדיבים יותר, ובני אדם משוחררים יותר. בבית, הם חופשיים לעשות את העבודה או לא על-פי רצונם. אנחנו לא יוצרים קשר עם המשתתפים אלא אם הם מבקשים להירשם למכון העבודה, או אם הם מבקשים את ידיעון החינם שלנו. בהחלט יש לנו תוכנית תמיכה להמשך, ללא תשלום, והיא נגישה להם אם הם נרשמו לכך בעצמם. בית-הספר עוסק בלקיחת אחריות מלאה על עצמך, וקייטי תומכת בכך במהלך כל תשעת הימים ובשאר ימי חייך.

מה קורה לאחר שאני מסיים את בית-הספר?
אנחנו עיצבנו סדרה של פעילויות משתנות לתקופה של לאחר גמר בית-הספר, אשר יעזרו לך להפוך את העבודה לחלק בלתי-נפרד מחייך. תהיה לך אפשרות להישאר בקשר עם חבריך לכיתה, ואפשרות להמשיך ולהעמיק את העבודה דרך“The Institute For The Work”, קהילה ייחודית של בוגרי בית-הספר. תוכל לקחת חלק בשיתופיות דרך הטלפון, שיחות של מעגלי-התמסרות, שיחות ועידה ומעגלי חקירה. אתה תהיה כשיר להתאמן להסמכה כמאפשר של העבודה. רבים מהבוגרים יוצרים קבוצות עצמאיות כדי לעשות את העבודה בקהילה שלהם או דרך הטלפון. קבוצות של צ’אטים של בוגרי בית-הספר, גם הן פופולאריות. בית-הספר הוא הזמנה פתוחה, מתמשכת, ללא הפסקה.

כיצד השתתפותי בבית-הספר תתרום לי בתחום עיסוקי?
כל אלה שעוסקים במקצועות הטיפול מתרשמים עמוקות כיצד העבודה מצליחה לעזור להם, במהירות וביעילות, לפתור בעיות של קליינטים שיתכן שהתנגדו לטיפול במשך שנים. יוצאי צבא עם PTSD (הלם קרב) וניצולי התעללות הוכיחו באופן יוצא מן הכלל שהם מסוגלים לשחרר את עצמם, דרך העבודה, לאחר שנים, אפילו עשורים, של סבל. כאשר אתה, כאיש מקצוע, עוזר למטופל לחוות פריצת-דרך שכזו, אתה חווה את הסיפוק וההגשמה העמוקים ביותר שמישהו מסוגל לחוות; ההנאה מכך שהדרכת אדם אחר בדרכו אל החופש.

ואם אתה לא עוסק באחד ממקצועות הטיפול? אם אתה איש-עסקים, מחנך, אמן, עקר/ת-בית, סטודנט? העבודה יכולה לעזור לך להתמודד עם לחצים המלווים כל תחום-עיסוק: יחסי-אנוש בעבודה; חוסר וודאות לגבי המקצוע; נטייה לדחות ביצוע מטלות וקושי בקבלת החלטות; תהפוכות בין הצלחה לכישלון. העבודה היא ההשכלה האולטימטיבית, בית-הספר שלך יבוא לידי ביטוי בכל תחומי החיים.

כיצד בית-הספר ישנה את חיי?
זה תלוי בך! הדבר היחידי שניתן לומר בביטחון מוחלט הוא שזה ישנה את חייך, ותמיד בדרך חיובית. רוב הבוגרים שלנו מוצאים שאיכות חייהם המנטאלית ואף הפיסית השתפרה. היכולת שלהם לנהל לחצים השתפרה בצורה ניכרת. הם הופכים למקשיבים טובים יותר, מתקשרים טוב יותר, חברים טובים יותר, ובני-משפחה טובים יותר. הם הופכים ליצירתיים יותר מול שינויי החיים. בצורה מעניינת, כל הקפיצות האלה, עשויות להגיע בהפתעה. אתה עשוי למצוא עצמך עונה בצורה שקולה ורגועה לסיטואציה שבעבר הוציאה אותך משלוותך, ולחשוב “היי, בעבר אני הייתי מתפוצץ. תראו איך אני מתמודד יפה כעת.” אהוביך עשויים לומר, “וואו, אתה השתנית.” וככל שתתמיד לעשות את העבודה, כך תובנות מסוג זה יהפכו להתנסויות מוכרות.

כמה עולה בית-הספר?
המחירים של כל פעילויות BKI מפורטים בדף ההרשמהבחנות שלנו. קיים מספר מצומצם של מלגות – ראו מטה >>

לאהוב את מה שיש
אהבתך נחוצה לי -- האם זו האמת?
אלף שמות לאושר
טיגר -טיגר, האם זו האמת?

קו הסיוע  עשה את העבודה

התקשר ועשה את העבודה עם המאפשרים המנוסים שלנו

הורדות


Newsletter Sign-Up
  • Please enter the code.
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.