מי תהיו ללא הסיפור שלכם ?

מה היא העבודה? 

העבודה היא תהליך חקירה פשוט אך עוצמתי המלמד כיצד לזהות ולחקור מחשבות הגורמות לכל הסבל בעולם. זוהי דרך להבין מה מכאיב לך, ואיך לגשת לבעיות באופן בהיר.

אנשים העושים את העבודה באופן קבוע מדווחים על תוצאות ששינו את חייהם:

 • הקלה ב מצב של דיכאון: מציאת פתרון, אפילו אושר, במצבים שקודם לכן היו בלתי נסבלים.
 • הפחתה במתח: תלמדו איך לחיות עם פחות מועקה ופחד.
 • יחסים משופרים: תחוו קשר עמוק יותר ואינטימיות עם בני הזוג, ההורים, ילדים, חברים ועם עצמם.
 • הפחתת כעס: הבנה של מה מכעיס אותך, תחוו פחות תגובות ובהרבה פחות תכיפות ואינטנסיביות.
 • לייה בבהירות המנטאלית: חיו ועבדו ביתר אינטליגטיות, אפקטיביות ויושר.
 • יותר אנרגיה: חוו תחושה מחודשת של חיות וויטאליות.
 • יותר שקט: גלו כיצד “לאהוב את מה שיש” .

איך לעשות את העבודה

להלן הדרך הפשוטה ביותר לעשות את העבודה:

תהליך העבודה
הפוך את המחשבה שאל את ארבע
השאלות
מלא את הדף “ושפטת
את רעך”

 

1

שפוט את רעך

במשך אלפי שנים נאמר לנו לא לשפוט , ועדיין אנו עושים זאת כל הזמן — איך חברים שלנו צריכים להתנהג, על מי צריך שלילדים שלנו יהיה איכפת ממנו, מה ההורים שלנו אמורים להרגיש, לעשות או לומר. בעבודה, במקום להדחיק את השיפוטים, אנחנו נעזרים בהם כנקודות התחלה דרכן נוכל הגיע להארה בעצמנו. על ידי כך שאנו מאפשרים למחשבות השיפוטיות להתבטא על הנייר, אנו מגלים דרך המראה של אלה מסביבנו את כל מה שעדיין איננו מודעים לו על עצמנו.

מלאו את דף העבודה “ושפטת את רעך”הורידו דף כאן.

 

2

ארבע השאלות

חקור כל אחת מהמחשבות מדף העבודה “שפוט את רעך” באמצעותארבע השאלות וההיפוכים של מטה. העבודה היא מדיטציה. היא עוסקת במודעות ולא מנסה לשנות מחשבותיך. שאלו את השאלות, ואז קחו את הזמן, התכנסו פנימה ותנו לתשובות עמוקות יותר לצוף.

בבסיסה העבודה מושתת על ארבע שאלות והיפוכים. לדוגמה, המחשבה הראשונה שאתם עשויים לחקור בדף העבודה שמעל היא: “פול אינו מקשיב לי.” מצאו מישהו בחייכם שלגביו עלתה בכם מחשבה כזו, ובואו נעשה את העבודה. “(שם) לא מקשיב לי”:

 1.  האם זאת האמת?
 2.  האם אתם יכולים לדעת בוודאות שזאת האמת?
 3.  איך אתם מגיבים , מה קורה, כשאתם מאמינים ל מחשבה הזאת?
 4. מי תהיו ללא המחשבה?

כעת היפכו את המחשבה (אותה אתם חוקרים), ואל תשכחו למצוא שלוש דוגמאות אמיתיות, ספציפיות לכל היפוך.

 

3

הפוך את המחשבה

משחקרתם את המחשבה בעזרת ארבע השאלות, הינכם מוכנים להפוך אותה (את המחשבה אותה אתם חוקרים).

כל היפוך הוא הזדמנות לחוות את ההפך ממה שאומרת המחשבה המקורית ולראות את המשותף בנכם ובין האדם אותו שפטתם.

משפט יכול להתהפך להפך הגמור, לאחר ולעצמי (ולפעמים ל”מחשבות שלי” כשזה מתאים). מצאו מינימום של שלוש דוגמאות ספציפיות ואמיתיות מחייכם המראות איך כל היפוך נכון.

לדוגמה, “פול לא מבין אותי” יכול להפוך ל: “פול כן מ בין אותי”. היפוך נוסף הוא: “אני לא מבין את פול”. ושלישי הוא: “א ני לא מבין את עצמי”.

היו יצירתיים ע ם ההיפוכים. הם התגלויות המגלות לכם אספקטים של עצמכם שנחבאו מעיניכם עד כה וכעת הם משתקפים דרך אחרים. כשאתם מוצאים היפוך, תכנסו פנימה ותנו לעצמכם להרגיש אותו. מצאו שלוש דוגמאות ספציפיות, אמיתיות איך ההיפוך נכון בחיים שלכם.

כשהתחלתי לחיות את ההיפוכים, ראיתי שאני זה כל מה שאמרתי שהוא אתם. אתם בסך הכול ההשלכה שאני עושה. כעת, במקום לנסות לשנות את העולם שמסביבי (זה לא עבד אבל רק 43 שנה .. ) , אני יכולה לרשום את המחשבות על נייר, לחקור אותן, להפוך אותן . ולגלות שאני בדיוק מה שחשבתי שהוא אתה. ברגע שראיתי אותך כאנוכי, אני אנוכית (למשל בזה אני מחליטה איך אתה צריך להיות). ברגע שאני רואה אותך כלא נחמד, אני לא נחמדה. אם אני מאמינה שאתה צריך להפסיק להלחם, אזי אני נלחמת איתך בראש שלי.

ההיפוכים הם המרשם שלכם לאושר. קחו את התרופה שהייתם מציעים לאחרים. העולם מחכה אדם אחד בלבד שיחיה את זה. אתה הוא האחד .

דוגמאות להיפוכים

הנה עוד כמה דוגמאות להיפוכים:

“הוא צריך להכיר אותי” הופך ל:
-הוא לא צריך להכיר אותי (זו המציאות).
-אני צריך להכיר אותו
-אני צריך להכיר את עצמי.

“אני צריך שהוא יהיה נחמד אלי” הופך ל:
-אני לא צריך שהוא יהיה נחמד אלי.
-אני צריך להיות נחמד אליו.
-אני צריך להיות נחמד לעצמי.

“הוא לא-אוהב כלפי” הופך ל:
-הוא כן אוהב כלפי (עד כמה שהוא יכול).
-אני לא אוהב כלפיו.(האם אני יכול למצוא את זה?)
-אני לא אוהב כלפי (כשאני לא חוקר את המחשבות).

“פול לא צריך לצעוק עלי” הופך ל:
– פול כן צריך לצעוק עלי (ברור, במציאות, הוא צועק לפעמים, האם אני מקשיבה.)
– אני לא צריכה לצעוק על פול.
– אני לא צריכה לצעוק על עצמי. (בראש שלי, האם אני שומעת שוב ושוב את הצעקות של פול? מי יותר רחמן-פול שצעק רק פעם אחת,, או אני שכבר הקשבתי לצעקות מאה פעמים?)

קבלת המציאות

לאחר שהפכתם את השיפוטים כשעניתם למספרים 1 עד 5 בדף העבודה (כששאלתם אם הם נכונים כמו או יותר מהמשפט המקורי,היפכו את מס’ 6 ותשתמשו ב “אני מוכן….” ו- “אני מצפה בשמחה ל…”

לדוגמה: המשפט “לעולם איני רוצה לחוות שוב מריבה עם פול” הופך ל- “אני מוכן לחוות שוב מריבה עם פול” ו”אני מצפה בשמחה לחוות שוב מריבה עם פול”. מדוע עליך לצפות בשמחה לכך?

סעיף 6 עוסק בהכלת כל המחשבות והחוויות בחיים ללא פחד, ובפתיחות למציאות. אם אתם חווים ריב נוסף עם פול, טוב. אם זה כואב יש באפשרותכם לכתוב את המחשבות על הנייר ולחקור אותן. רגשות שליליים הן תזכורת לכך שנקשרנו למשהו שהוא לא בהכרח האמת עבורנו. הן מדווחות לנו שזה הזמן לעשות את העבודה.

עד שתוכלו לראות את האויב כחבר, עבודתכם לא נשלמה. זה לא מחייב אותכם להזמינו לארוחת-ערב. חברות היא חוויה פנימית. אתם עלולים לא לראות אותו שוב, אתם עלולים אפילו להתגרש ממנו, אבל כשאתם חושבים עליו, האם אתם מרגישים לחץ או שלווה?

בחוויה שלי, מספיק אדם אחד בשביל יחסים מוצלחים. אני אוהבת לומר שיש לי את חיי הנישואין המושלמים, ואני לא יכולה לדעת אלו חיי נישואין יש לבעלי (למרות שהוא אומר לי שגם הוא מאושר).

שאלות נפוצות

יש לי קושי בלכתוב על אחרים. אני יודע שהבעיה היא אני. למה איני יכול לכתוב על עצמי?
אם אתה רוצה להכיר את עצמך, כתוב על מישהו אחר. הפנה את “העבודה” כלפי חוץ בהתחלה, ואתה עשוי לגלות שכל מה שחיצוני לך, הוא השתקפות ישירה של החשיבה שלך. זה רק קשור אליך. רובינו השלכנו את הביקורות והשיפוטים שלנו על עצמינו במשך שנים , וזה לא פתר דבר. כאשר אתה שופט אדם אחר, חקור, הפוך זאת )את המחשבה שאתה בודק(. זה המסלול המהיר להבנה ומודעות עצמית.

זה קשה ביותר לשפוט את עצמך. חלקינו שקועים מאוד בהזדהות עם המחשבות; הדעות שלנו על עצמנו- איך עלינו להראות, איך עלינו להרגיש או מה עלינו לא לעשות- מחשבות כל-כך חזקות שהן עלולות למנוע מאתנו לענות על ארבע השאלות וההיפוכים בכנות . אם אתה חדש לעבודה ומרגיש שאתה חייב לשפוט את עצמך, בבקשה התקשר לקו חרום עשה את העבודה ובקש ממאפשר מנוסה ללוות אותך בדף העבודה.

האם אני חייב לכתוב? אינני יכול לשאול את השאלות ולעשות את ההיפוך בראש כשיש לי בעיה?
תפקיד החשיבה שלנו היא להיות צודקת, והיא יכולה להצדיק את עצמה מהר ממהירות האור. עצור את החלק בחשיבה שלך שהוא המקור לפחד, כעס, עצב, או נטירת טינה, על-ידי כך שתעביר אותו לנייר. כאשר החשיבה נעצרת על הנייר, הרבה יותר קל לחקור אותה. בסופו של דבר העבודה תתחיל להשפיע בצורה אוטומטית ללא צורך בכתיבה.

מה אם אין לי קושי עם אנשים? אני יכול לכתוב על דברים אחרים, למשל על הגוף שלי?
כן. עשה את העבודה על כל נושא מלחיץ. כשתתחיל להיות בקיא בארבע השאלות וההיפוכים, אתה יכול לבחור נושאים כמו גוף, מחלה, קריירה, או אפילו אלוהים. ואז השתמש במונח “החשיבה שלי” במקום הנושא בהיפוך.

לדוגמה: “הגוף שלי צריך להיות חזק, בריא וגמיש” הופך ל-“החשיבה שלי צריכה להיות חזקה, בריאה וגמישה”.

האם זה לא הדבר שאתה באמת רוצה- חשיבה מאוזנת ובריאה? האם גוף חולה הוא באמת הבעיה, או שזו החשיבה שלך על הגוף שגורמת את הבעיה? חקור זאת. אפשר לרופא שלך לטפל בגופך ואתה טפל בחשיבה שלך. יש לי חבר שלא יכול להזיז את גופו, והוא אוהב את החיים. חופש לא דורש גוף בריא. שחרר את החשיבה שלך.

שמעתי שאמרת שאת מאוהבת במציאות. מה בקשר למלחמה, אונס וכל שאר הדברים הנוראים בעולם? האם את מגנה זאת?
ההיפך הוא הנכון. שמתי לב שאם אני מאמינה שדברים לא אמורים להתקיים כשהם כן מתקיימים, אני סובלת. האם אני רק יכולה לעצור את המלחמה שבתוכי? האם אני יכולה להפסיק לאנוס את עצמי ואחרים עם המחשבות והמעשים המתעללים? אם לא, אני ממשיכה בתוכי את הדבר שאני רוצה לעצור בעולם. אני מתחילה בכך שאני עוצרת את הסבל האישי שלי , המלחמה האישית שלי. זאת עבודה לחיים.

אז מה שאת אומרת זה שאני צריך לקבל את המציאות כפי שהיא ולא להתווכח אתה. האם הבנתי נכון?
העבודה לא אומרת לאף אחד מה עליו לעשות או לא לעשות. אנחנו פשוט שואלים מה התוצאה של ויכוח עם המציאות? איך זה מרגיש? העבודה חוקרת את הסיבה והתוצאה של היצמדות למחשבות כואבות, ובחקירה זו אנו מוצאים את החופש. לומר שלא צריך להתווכח עם המציאות, זה כמו להוסיף עוד סיפור, עוד פילוסופיה, או עוד דת. זה אף פעם לא עבד.

אני לא מאמין באלוהים. האם אני יכול להרוויח מהעבודה?
כן. אתיאיסטים, אגנוסטיקנים, נוצרים, יהודים, מוסלמים, בודהיסטים, הינדואים, פגאנים- לכולנו יש דבר במשותף: אנחנו רוצים אושר ושלום. אם אתה עייף מלסבול, אני מזמינה אותך לעבודה.

האם יש דרך שבה אני יכול להעמיק בעבודה?
אני לעיתים קרובות אומרת, אם אתה באמת רוצה להיות חופשי, קח את העבודה לארוחת-בוקר. קח אותה לארוחת-צהריים. קח אותה לארוחת-ערב. ככל שאתה חוקר יותר, כך זה מרוקן ופותח אותך. חלק מהאנשים מעדיפים לעשות את העבודה כחלק מתוכנית מאורגנת , לכן אני מציעה את בית- הספר לעבודה, מסע אינטנסיבי, משנה חיים אל תוך החשיבה, עם תקופת מעקב ומערכת תמיכה יוצאת מן הכלל.

בית-הספר הוא ההרפתקה הפנימית האולטימטיבית. בניגוד לכל בתי-הספר בעולם, בית-ספר זה הוא לא ללמידה אלא למחיקת הלמידה. אתה תבלה תשעה ימים בניסיון להיפטר מכל הסיפורים מבוססי הפחד שנתלית בהם בתמימותך לאורך כל חייך . תוכנית הלימודים בבית-הספר היא דינמית ומשתנה בהתאם לצרכי המשתתפים ובהתאם לניסיונם של בוגרי בית-הספר. כל תרגיל מונחה ישירות על-ידי קייטי ומותאם על מנת לענות על צרכי המשתתפים – כל בית-ספר שונה מקודמיו. אחרי תשעה ימים עם קייטי גם אתה לא תהיה אותו הדבר. ” ברגע שארבע השאלות חיות בתוכך”, קייטי אומרת ” החשיבה שלך מתבהרת, ולפיכך העולם שאתה מקרין נהיה בהיר. זה קיצוני מעבר לכל מה שמישהו מסוגל לדמיין.”

אני מבין את תהליך החקירה מבחינה אינטלקטואלית, אבל אני לא מרגיש שמשהו משתנה כשאני עושה זאת. מה אני מפספס?
אם אתה עונה על השאלות באופן שטחי עם השכל הישר, התהליך ישאיר אותך בתחושת ניתוק. נסה לשאול את השאלות ולהעמיק. אתה עשוי לשאול את השאלות מספר פעמים על מנת להישאר ממוקד, אבל ככל שתתרגל יותר, התשובה תגיע בשעתה. כאשר התשובה מגיעה מתוכך, התובנות )ושינויי התפיסה( יגיעו גם הם באופן טבעי.

אני משתמש בהיפוכים בכל פעם שאני עושה שיפוטים, ומשום מה זה לא עושה לי כלום חוץ מלהפוך אותי למדוכא ומבולבל. מה קורה?
כשאתה עושה היפוכים פשוטם כמשמעם התהליך נשאר שכלי ומאבד מערכו . ההזמנה היא להגיע אל מעבר לשכל הישר. השאלות הן מעין שליחים הצוללים אל מעמקי החשיבה על מנת להעלות ידע עמוק אל פני השטח. שאל את השאלות בתחילה ואז חכה. ברגע שהתשובות עלו, עשה את ההיפוכים. החשיבה השטחית והחשיבה העמוקה יותר )אני קוראת לזה הלב( נפגשות, וההיפוכים מרגישים כמו התגלויות אמיתיות.

האם יש תמיד היפוך? מה אם אני מתקשה במציאת היפוך?
הפוך את ההצהרה לניגוד המוחלט, לעצמי ולאחר. לפעמים תמצא היפוכים רבים ולעיתים בודדים. כאשר אתה עוסק באובייקט כמו הגוף הפיזי, הפוך אותו לניגוד מוחלט וגם ל ‘מחשבה שלי’ או ל ‘חשיבה שלי’ —לדוגמה, ‘הגוף שלי לא בריא’ יכול להפוך ל ‘החשיבה שלי לא בריאה’. עם כל ההיפוכים, מצא דוגמאות )מינימום שלוש כשאפשרי( שההיפוך הוא אמיתי או אמיתי יותר.

העבודה לא עובדת בשבילי. למה לא?
ברגע שאתה מפסיק לענות בכנות לשאלות ומתחיל להצדיק או להגן על המחשבות שאתה חוקר , העבודה לא עובדת. ברגע זה אתה משתמש בשיטה חסרת הסיכוי שאנשים משתמשים בה מקדמת דנא. כאשר אתה מתחיל להצדיק או להגן על העמדה או על הסיפור שלך, פשוט שים לב למה שאתה עושה, ואז חזור לחקירה שוב. המאבק של החשיבה עם עצמה זו הדרך הישנה. אם אתה לא יכול להפסיק את המאבק מבפנים, אתה לא יכול לעצור את המאבק החיצוני. ברוך הבא לדרך החדשה. ברוך הבא לשלום.

ניסיתי למצוא מטפל עם פילוסופיה זהה לשל ביירון קייטי באזור שלי . איך אני יכול לאתר אחד?
בבקשה כנס לאתר thework.com, לחץ על מאפשרים (Facilitators) וחפש מאפשר מוסמך באזורך. חלק מהמאפשרים הם מטפלים, פסיכיאטרים, פסיכולוגים, ומומחים נוספים מתחום הבריאות, כולם מאפשרים מצוינים בשיטת העבודה שאומנו באופן אישי על- ידי ביירון קייטי. מאפשרים אלה זמינים בטלפון , אימייל, סקייפ, וכמו כן בפגישות אישיות. אנחנו ב BKI כאן לשירותך. במידה ואתה נעזר בשירותם של אחד מהמאפשרים האיכותיים האלה , בבקשה שלח המלצותיך, תלונותיך ו/או כל ניסיון אחר ל- certification@instituteforthework.com החופש, הבריאות, והאושר שלך הם מעניינינו.

משאבים

רשימת המשאבים תומכי-העבודה, נמצאת כאן

לאהוב את מה שיש
אהבתך נחוצה לי -- האם זו האמת?
אלף שמות לאושר
טיגר -טיגר, האם זו האמת?

קו הסיוע  עשה את העבודה

התקשר ועשה את העבודה עם המאפשרים המנוסים שלנו

הורדות


Newsletter Sign-Up
 • Please enter the code.
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.